Świat Harrego Potttera

POCZUJ SIĘ JAK PRAWDZIWY CZARODZIEJ UCZ SIĘ NOWYCH ZAKLĘĆ WALCZ I WYGRYWAJ !!!!!!!!

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#1 2009-02-14 14:22:34

Hermiona granger

Administrator

Zarejestrowany: 2009-01-28
Posty: 42
Punktów :   

O CO CHODZI ?

Gwardię Dumbledore'a wymyśliła Hermiona. Gwardia miała za zadanie uczyć chętne osoby obrony przed czarną magią, aby zapobiec ewentualnym atakom Voldemorta, podczas gdy nauczycielka obrony przed czarną magią w Hogwarcie, Dolores Umbridge, uczyła tylko teorii. Harry uczył członków zaklęć, które mu pomogły w walce z Voldemortem i śmierciożercami. Pierwsze spotkanie odbyło się w lokalu Pod Świńskim Łbem. Zgredek podsunął Harry'emu pomysł na nowe, bezpieczne miejsce spotkań - Pokój Życzeń. A żeby Harry mógł informować członków GD o datach spotkań bez narażania się na podsłuchanie, Hermiona zaczarowała po jednym galeonie, który zamiast numeru seryjnego goblina wybijającego monetę ukazywał następną datę spotkania.

W ostatnim tomie Harry'ego Pottera Gwardia odgrywa dość dużą rolę w walce przeciwko Voldemortowi. Kontaktują się za pomocą tych samych pieniędzy co w piątej części i dlatego Carrowowie nie mogą ustalić daty lub miejsc ich spotkań.


Imie:Hermiona
Dom:Grigindor
Zwierzę:Fenix
Galeony : 10000000

Zaklęcia:
Alohomora 
Wymowa: "Alohomora".
Opis: otwiera różne rzeczy, głównie zamki itp.. Zaklęciem o podobnym działaniu jest Sezam Materio, a odwrotnym Colloportus, jednak jest ono zwykle za słabe na pokonanie bariery Sezam Materio.
Użyte po raz pierwszy: w tomie Harry Potter i Kamień Filozoficzny Hermiona Granger otwiera drzwi znajdujących się na zakazanym korytarzu na trzecim piętrze.
Etymologia: z hawajskiego aloha - żegnaj, z Łaciny mora - przeszkoda.
Anapneo :
Wymowa: "Anapneo".
Opis: przeczyszcza drogi oddechowe (ułatwia oddychanie).
Użyte po raz pierwszy: w tomie Harry Potter i Książę Półkrwi przez Horacego Slughorna w pociągu Hogwart Express, w celu pomocy Marcusowi Belby.
Etymologia: z greki apnea - bezdech.
Avada Kedavra :
Wymowa: "Awada Kedawra".
Opis: najgroźniejsze z Zaklęć Niewybaczalnych, ponieważ jest nieodwracalne w skutkach i odpowiednio rzucone uśmierca każdą żywą istotę. Zaklęciu towarzyszy zielony błysk i świst. Od klątwy tej zginęła większość ofiar Voldemorta i Śmierciożerców, a jedyną osobą, której udało się przeżyć jego działanie jest Harry Potter. Rodzice Harry'ego Pottera również zginęli z powodu użycia tego zaklęcia. Użycie go karane jest dożywotnim pobytem w Azkabanie. Pozostałe Zaklęcia Niewybaczalne to Cruciatus i Imperius.
Użyte po raz pierwszy: w tomie Harry Potter i Kamień Filozoficzny Lord Voldemort uśmiercił nim rodziców Harry'ego Pottera - Jamesa Pottera i Lily Potter, jednak dowiadujemy się dopiero w tomie Harry Potter i Czara Ognia, że było to właśnie działanie tego zaklęcia.
Etymologia: z Łaciny avada kedavra - nagła śmierć.
Avis :
Wymowa: "Awis".
Opis: powoduje pojawienie się stada fruwających ptaków.
Użyte po raz pierwszy: w tomie Harry Potter i Czara Ognia przez Ollivandera podczas sprawdzania różdżek uczestników Turnieju Trójmagicznego.
Etymologia: z Łaciny avis — ptak.
Bąblogłowy  :
Wymowa: "Bąblogłowy".
Opis: tworzy bańkę powietrza wokół głowy.
Użyte po raz pierwszy: w tomie Harry Potter i Czara Ognia w drugim zadaniu Turnieju Trójmagicznego przez Cedrika Diggory'ego i Fleur Delacour.
Etymologia:
Bombarda Maxima :
Wymowa: "Bombarda maksima".
Opis: potrafi rozwalić duże powierzchnie np. ściany
Użyte po raz pierwszy: w "Harry Potter i Zakon Feniksa" Umbridge rozwaliła ścianę Pokoju Życzeń, w której trenowała GD.
Etymologia:
Cave Inimicum :
Wymowa: "Kawe Inimikum".
Opis: wyczarowuje barierę, która sygnalizuje pojawienie się w okolicy innych osób. Inne zaklęcia chroniące to Salvio Hexia, Repello Mugoletum i Protego Totalum.
Użyte po raz pierwszy: w tomie Harry Potter i Insygnia Śmierci Hermiona Granger zabezpieczyła siebie Harrego Pottera i Rona Weasley przed obecnością innych osób podczas szukania horkrusów.
Etymologia: z Łaciny cavere - strzeć się, inimicus - nieprzyjaciel, wróg.
Chłoszczyść:
Wymowa: "Chłoszczyść".
Opis: czyści oraz porządkuje.
Użyte po raz pierwszy: w tomie Harry Potter i Komnata Tajemnic Molly Weasley podczas czyszczenia naczyń w Norze.
Etymologia:
Colloportus :
Wymowa: "Koloportus".
Opis: zamyka wszelkie rzeczy, głównie zamki itp.. Zaklęciami o odwrotnym działaniu są Sezam Materio i słabsze Alohomora.
Użyte po raz pierwszy: w tomie Harry Potter i Zakon Feniksa Hermiona Granger zamyka drzwi, aby Śmierciożercy nie złapali jej i jej przyjaciół podczas ucieczki z Departamenu Tajemnic w Ministerstwie Magii.
Etymologia z Łaciny colligo - związać, porta - drzwi.
Confundus :
Wymowa: "Konfundo".
Opis: zmienia działanie mugolskich i magicznych przedmiotów lub dezorientuje osoby. Innym zaklęciem dezorientującym jest Mimbol Wimbol.
Użyte po raz pierwszy:
Etymologia: z Łaciny confusio - zamieszanie.
Confringo :
Wymowa: "Konfringo".
Opis: powoduje eksplozję danego obiektu.
Użyte po raz pierwszy: w tomie Harry Potter i Insygnia Śmierci Harry Potter tym zaklęciem niszczy przyczepę z Hedwigą
Etymologia:confing-wybuch
Conjunctivus:
Wymowa: "Kondżanktiwus".
Opis: oślepia ofiarę. Działa równie silnie na zwierzęta gruboskórne (smoki, trolle, olbrzymy), jak Drętwota na ludzi.
Użyte po raz pierwszy: w tomie Harry Potter i Czara Ognia Wiktor Krum użył tego zaklęcia w pierwszym zadaniu Turnieju Trójmagicznego, aby pokonać smoka.
Etymologia:
Cruciatus :
Wymowa: "Krucjo".
Opis: jedno z Zaklęć Niewybaczalnych. Sprawia ofierze ogromny ból. Było często wykorzystywane przez Śmierciożerców do torturowania swoich ofiar. Innymi Zaklęciami Niewybaczalnymi są Imperius i Avada Kedavra.
Użyte po raz pierwszy: w tomie Harry Potter i Czara Ognia podszywający się pod Alastora Moody'ego Barty Crouch Jr. w Hogwarcie na lekcji obrony przed czarną magią pokazując na pająku skutki wszystkich Zaklęć Niewybaczalnych, jednak mowa o torturowaniu swoich ofiar przez Śmierciożerców była już we wcześniejszych częściach.
Etymologia: z Łaciny crucio - torturować.
Zaklęcie Czterech Stron Świata 
Wymowa: "Wskaż mi".
Opis: różdżka obraca się w kierunku północnym.
Użyte po raz pierwszy: w tomie Harry Potter i Czara Ognia podczas trzeciego zadania Turnieju Trójmagicznego, kiedy Harry Potter użył go, by zorientować się w kierunku w jakim idzie w labiryncie.
Etymologia:
Deletrius :
Wymowa: "Deletrius".
Opis: usuwa widmo zaklęcia wywołane czarem Priori Incantatem, które służy do sprawdzania ostatniego czaru rzuconego daną różdżką.
Użyte po raz pierwszy: w tomie Harry Potter i Czara Ognia Amos Diggory podczas finału Mistrzostw Świata w Quidditchu, kiedy sprawdzał czy ktoś nie rzucił zaklęcia Morsmorde różdżką Harry'ego Pottera.
Etymologia z angielskiego delete - usunąć.
Diffindo :
Wymowa: "Diffindo".
Opis: rozcina.
Użyte po raz pierwszy: w grze Harry Potter i Komnata Tajemnic poznaje się je w środkowym etapie gry, jak również w tomie Harry Potter i Czara Ognia Harry Potter rozcina pasek od torby Cedrica Diggory'ego, aby go zatrzymać.
Etymologia:
Drętwota :
Wymowa: "Drętwota".
Opis: oszałamia i powoduje silną drętwotę ciała, a czasami nawet utratę przytomności.
Użyte po raz pierwszy:Zaklęcie Drętwota pierwszy raz pojawia się w Harry Potter i Czara Ognia, gdzie Harry uczył się go przed trzecim zadaniem turnieju Trójmagicznego wraz z Ronem i Hermioną, w pustej klasie transmutacji
Etymologia

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plsecondliferp grzejniki purmo wrocław stoneguard