Świat Harrego Potttera

POCZUJ SIĘ JAK PRAWDZIWY CZARODZIEJ UCZ SIĘ NOWYCH ZAKLĘĆ WALCZ I WYGRYWAJ !!!!!!!!


#1 2009-07-08 23:19:03

Hermiona granger

Administrator

Zarejestrowany: 2009-01-28
Posty: 42
Punktów :   

OGÓLNIE

DO ZAKAZANEGO LASU MORZECIE BYĆ WYSYŁANI ZA KARE BĄDŹ NAUCZYCIELE MOGĄ WAS TAM WYSŁAĆ BYŚCIE ZROBILI JAKIEŚ ZADANIE BĄDŹ ZBOYLI JAKIS PRZEDMIOT UWAŻAJCIE JEDNAK NIGDY NIE WIADOMO CO TAM SIĘ KRYJE PRAWDA ?
ALE NIGDY TAM NIE WCHODŹCIE NO CHYBA , ŻE WAM ŻYCIE NIE MIŁE


Imie:Hermiona
Dom:Grigindor
Zwierzę:Fenix
Galeony : 10000000

Zaklęcia:
Alohomora 
Wymowa: "Alohomora".
Opis: otwiera różne rzeczy, głównie zamki itp.. Zaklęciem o podobnym działaniu jest Sezam Materio, a odwrotnym Colloportus, jednak jest ono zwykle za słabe na pokonanie bariery Sezam Materio.
Użyte po raz pierwszy: w tomie Harry Potter i Kamień Filozoficzny Hermiona Granger otwiera drzwi znajdujących się na zakazanym korytarzu na trzecim piętrze.
Etymologia: z hawajskiego aloha - żegnaj, z Łaciny mora - przeszkoda.
Anapneo :
Wymowa: "Anapneo".
Opis: przeczyszcza drogi oddechowe (ułatwia oddychanie).
Użyte po raz pierwszy: w tomie Harry Potter i Książę Półkrwi przez Horacego Slughorna w pociągu Hogwart Express, w celu pomocy Marcusowi Belby.
Etymologia: z greki apnea - bezdech.
Avada Kedavra :
Wymowa: "Awada Kedawra".
Opis: najgroźniejsze z Zaklęć Niewybaczalnych, ponieważ jest nieodwracalne w skutkach i odpowiednio rzucone uśmierca każdą żywą istotę. Zaklęciu towarzyszy zielony błysk i świst. Od klątwy tej zginęła większość ofiar Voldemorta i Śmierciożerców, a jedyną osobą, której udało się przeżyć jego działanie jest Harry Potter. Rodzice Harry'ego Pottera również zginęli z powodu użycia tego zaklęcia. Użycie go karane jest dożywotnim pobytem w Azkabanie. Pozostałe Zaklęcia Niewybaczalne to Cruciatus i Imperius.
Użyte po raz pierwszy: w tomie Harry Potter i Kamień Filozoficzny Lord Voldemort uśmiercił nim rodziców Harry'ego Pottera - Jamesa Pottera i Lily Potter, jednak dowiadujemy się dopiero w tomie Harry Potter i Czara Ognia, że było to właśnie działanie tego zaklęcia.
Etymologia: z Łaciny avada kedavra - nagła śmierć.
Avis :
Wymowa: "Awis".
Opis: powoduje pojawienie się stada fruwających ptaków.
Użyte po raz pierwszy: w tomie Harry Potter i Czara Ognia przez Ollivandera podczas sprawdzania różdżek uczestników Turnieju Trójmagicznego.
Etymologia: z Łaciny avis — ptak.
Bąblogłowy  :
Wymowa: "Bąblogłowy".
Opis: tworzy bańkę powietrza wokół głowy.
Użyte po raz pierwszy: w tomie Harry Potter i Czara Ognia w drugim zadaniu Turnieju Trójmagicznego przez Cedrika Diggory'ego i Fleur Delacour.
Etymologia:
Bombarda Maxima :
Wymowa: "Bombarda maksima".
Opis: potrafi rozwalić duże powierzchnie np. ściany
Użyte po raz pierwszy: w "Harry Potter i Zakon Feniksa" Umbridge rozwaliła ścianę Pokoju Życzeń, w której trenowała GD.
Etymologia:
Cave Inimicum :
Wymowa: "Kawe Inimikum".
Opis: wyczarowuje barierę, która sygnalizuje pojawienie się w okolicy innych osób. Inne zaklęcia chroniące to Salvio Hexia, Repello Mugoletum i Protego Totalum.
Użyte po raz pierwszy: w tomie Harry Potter i Insygnia Śmierci Hermiona Granger zabezpieczyła siebie Harrego Pottera i Rona Weasley przed obecnością innych osób podczas szukania horkrusów.
Etymologia: z Łaciny cavere - strzeć się, inimicus - nieprzyjaciel, wróg.
Chłoszczyść:
Wymowa: "Chłoszczyść".
Opis: czyści oraz porządkuje.
Użyte po raz pierwszy: w tomie Harry Potter i Komnata Tajemnic Molly Weasley podczas czyszczenia naczyń w Norze.
Etymologia:
Colloportus :
Wymowa: "Koloportus".
Opis: zamyka wszelkie rzeczy, głównie zamki itp.. Zaklęciami o odwrotnym działaniu są Sezam Materio i słabsze Alohomora.
Użyte po raz pierwszy: w tomie Harry Potter i Zakon Feniksa Hermiona Granger zamyka drzwi, aby Śmierciożercy nie złapali jej i jej przyjaciół podczas ucieczki z Departamenu Tajemnic w Ministerstwie Magii.
Etymologia z Łaciny colligo - związać, porta - drzwi.
Confundus :
Wymowa: "Konfundo".
Opis: zmienia działanie mugolskich i magicznych przedmiotów lub dezorientuje osoby. Innym zaklęciem dezorientującym jest Mimbol Wimbol.
Użyte po raz pierwszy:
Etymologia: z Łaciny confusio - zamieszanie.
Confringo :
Wymowa: "Konfringo".
Opis: powoduje eksplozję danego obiektu.
Użyte po raz pierwszy: w tomie Harry Potter i Insygnia Śmierci Harry Potter tym zaklęciem niszczy przyczepę z Hedwigą
Etymologia:confing-wybuch
Conjunctivus:
Wymowa: "Kondżanktiwus".
Opis: oślepia ofiarę. Działa równie silnie na zwierzęta gruboskórne (smoki, trolle, olbrzymy), jak Drętwota na ludzi.
Użyte po raz pierwszy: w tomie Harry Potter i Czara Ognia Wiktor Krum użył tego zaklęcia w pierwszym zadaniu Turnieju Trójmagicznego, aby pokonać smoka.
Etymologia:
Cruciatus :
Wymowa: "Krucjo".
Opis: jedno z Zaklęć Niewybaczalnych. Sprawia ofierze ogromny ból. Było często wykorzystywane przez Śmierciożerców do torturowania swoich ofiar. Innymi Zaklęciami Niewybaczalnymi są Imperius i Avada Kedavra.
Użyte po raz pierwszy: w tomie Harry Potter i Czara Ognia podszywający się pod Alastora Moody'ego Barty Crouch Jr. w Hogwarcie na lekcji obrony przed czarną magią pokazując na pająku skutki wszystkich Zaklęć Niewybaczalnych, jednak mowa o torturowaniu swoich ofiar przez Śmierciożerców była już we wcześniejszych częściach.
Etymologia: z Łaciny crucio - torturować.
Zaklęcie Czterech Stron Świata 
Wymowa: "Wskaż mi".
Opis: różdżka obraca się w kierunku północnym.
Użyte po raz pierwszy: w tomie Harry Potter i Czara Ognia podczas trzeciego zadania Turnieju Trójmagicznego, kiedy Harry Potter użył go, by zorientować się w kierunku w jakim idzie w labiryncie.
Etymologia:
Deletrius :
Wymowa: "Deletrius".
Opis: usuwa widmo zaklęcia wywołane czarem Priori Incantatem, które służy do sprawdzania ostatniego czaru rzuconego daną różdżką.
Użyte po raz pierwszy: w tomie Harry Potter i Czara Ognia Amos Diggory podczas finału Mistrzostw Świata w Quidditchu, kiedy sprawdzał czy ktoś nie rzucił zaklęcia Morsmorde różdżką Harry'ego Pottera.
Etymologia z angielskiego delete - usunąć.
Diffindo :
Wymowa: "Diffindo".
Opis: rozcina.
Użyte po raz pierwszy: w grze Harry Potter i Komnata Tajemnic poznaje się je w środkowym etapie gry, jak również w tomie Harry Potter i Czara Ognia Harry Potter rozcina pasek od torby Cedrica Diggory'ego, aby go zatrzymać.
Etymologia:
Drętwota :
Wymowa: "Drętwota".
Opis: oszałamia i powoduje silną drętwotę ciała, a czasami nawet utratę przytomności.
Użyte po raz pierwszy:Zaklęcie Drętwota pierwszy raz pojawia się w Harry Potter i Czara Ognia, gdzie Harry uczył się go przed trzecim zadaniem turnieju Trójmagicznego wraz z Ronem i Hermioną, w pustej klasie transmutacji
Etymologia

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plprogram do kantoru nieruchomości wakacyjne Gdańsk Stavanger